Wazektomia

 

Wazektomia jest jedną z najwygodniejszych i łatwiejszych form antykoncepcji mężczyzn. Polega ona na uniedrożnieniu nasieniowodów. W wyniku tego zabiegu plemniki nie przedostają się do ejakulatu (wytrysku). Są one nadal produkowane przez jądra. Mężczyzna ma normalny wytrysk, ale nie ma w nim plemników. Plemniki wchłaniane są przez organizm bez żadnych skutków ubocznych. Zabieg ten polepsza jakość życia seksualnego partnerów . Współżycie staje się bardziej komfortowe. Wazektomia pozwala na zrezygnowanie przez partnerkę ze stosowania antykoncepcji hormonalnej! Umożliwia częste bezpieczne (bez obawy niechcianej ciąży) współżycie, bez ponoszenia kosztów związanych z antykoncepcją.

Wazektomia nie ma żadnego wpływu na jakość potencji oraz częstotliwość stosunków seksualnych !!


Po zabiegu wazektomii plemniki mogą znajdować się w ejakulecie (wytrysku) do 3 miesięcy od chwili przecięcia i uniedrożnienia nasieniowodów. Może zdarzyć się, że plemniki pojawią się w ejakulacie (wytrysku) po 3-ech, a nawet 5-ciu, miesiącach mimo tego, że drogi wyprowadzające nasienie są niedrożne. Mogą one znajdować się bowiem nadal w pęcherzykach nasiennych będących ich rezerwuarem, jako pozostałość po "zmagazynowaniu plemników" przed przecięciem i uniedrożnieniem nasieniowodów.

Pierwsze badanie nasienia należy wykonać po 3 -ech miesiącach. W 99,999% wyników ,nie stwierdza się plemników w ejakulacie. Jeżeli zdarzy się jednak, że w badaniu znajdą się pojedyncze plemniki, wówczas należy wykonać następne badanie po 5- ciu, lub 6 -ciu miesiącach od zabiegu. Po 6-ciu miesiącach 100% wyników ujemnych - brak plemników!!.

Zabieg operacyjny wazektomii:

Nie jest wymagane żadne specjalne przygotowanie się. W dniu zabiegu należy ogolić okolicę spojenia łonowego i worka mosznowego.
Jeżeli mężczyzna przyjmuje leki zmniejszające krzepliwość krwi (plawix, warfaryna , acecumarol) należy o tym poinformować lekarza co najmniej 2 tyg. przed zabiegiem !!
  1. Znieczulenie miejscowe – zabieg jest bezbolesny

  2. Dwa sposoby techniki operacyjnej

    • I. bardzo małe (5-6mm) rozwarstwienie (technika bez skalpela), lub przecięcie skóry; przecięcie i uniedrożnienie nasieniowodów; szew (lub nie) na skórę z materiału wchłanialnego (szew sam się rozpuszcza).

    • II. podwiązanie nasieniowodu przez jedno wkłucie i wykłucie igły. Metoda bardzo mało inwazyjna, ale szansa na uniedrożnienie nasieniowodów ok. 50%.Nie polecam!!

Czas zabiegu ok 20-30 min. Pobyt w gabinecie ok 1 godz .

Po zabiegu można bez przeszkód prowadzić samochód !!.

Powikłania, które mogą czasami wystąpić po zabiegu to : miejscowe stany zapalne , które ustępują po kilku dniach,oraz niewielkie zasinienia skóry na mosznie . W/wymienione powikłania nie mają żadnego wpływu na efekt końcowy wazektomi

Zabieg wazektomii jest odwracalny, tzn. można zespolić nasieniowody z szansą uzyskania plemników w ejakulacie (wytrysku) . Odwracalność zabiegu jest możliwa w 30%-80% przypadków. Zależy to od czasu jaki minął od uniedrożnienia nasieniowodów.

Im dłuższy czas od zabiegu wazektomi tym mniejsza szansa na uzyskanie drożności nasieniowodów

Do pracy można przystąpić następnego dnia.

Współżycie płciowe można rozpocząć następnego dnia po zabiegu.

Zupełny brak plemników w nasieniu może nastąpić dopiero po upływie 3-ech miesięcy po zabiegu wazektomii lub 30- tu ejakulacjach !!!

Bezpieczny seks można uprawiać, gdy wyniki badania nasienia potwierdzą brak plemników!!

W razie dodatkowych pytań proszę dzwonić: 602 190 429Strona główna | Zakres usług | Zabiegi operacyjne | Wazektomia | Galeria | Filie gabinetu | Kontakt | Polityka cookies